رئالیسم

رئالیسم، سبک هنری است که در آن اشیا همان گونه که در دنیای واقعی به نظر می‌رسند، نشان داده می‌شوند. این سبک در قرن هجدهم به‌وجود آمد، اما در اواسط قرن نوزدهم، به اوج خود رسید. بیشتر رئالیست‌ها، فرانسو

→اطلاعات بیشتر

طراحی معاصر چیست؟

سبک معاصر، مجموعه‌ای از سبک‌های به وجود آمده در نیمه دوم قرن بیستم است. در سبک معاصر از اشکالی با خطوط نازک و گرد، المان‌های خنثی، رنگ‌های برجسته و خطوط و اشکال ساده استفاده می‌شود.

→اطلاعات بیشتر

پست امپرسیونیسم

پست امپرسیونیسم در قرن نوزدهم به وجود آمد. در این سبک، بیشتر تصویر اشیا بی جان و مناظر طبیعی کشیده می‌شود. پست امپرسیونیست‌ها دوست دارند، در نقاشی‌های خود از رنگ‌ها وسایه‌های فراوان استفاده کنند.

→اطلاعات بیشتر

مونوپرینت چیست؟

"مونوپرینت" چاپی واحد از تصویری است که از قالبی با قابلیت چاپ مجدد، مثل صفحه فلزی مورد استفاده در چاپ اچینگ، سنگ لیتوگرافی یا مهر چوبی خلق شده است.

→اطلاعات بیشتر

اکسپرسیونیسم

سبک اکسپرسیونیسم، اعتراضی به رئالیسم (واقع گرایی) و هنر آکادمیک بود. اکسپرسیونیسم عمدتاً تحت تأثیر جریانات نمادین و رسای هنری اواخر قرن نوزدهم میلادی قرار داشت.

→اطلاعات بیشتر

کوبیسم - حجم گرایی

در نقاشی‌های کوبیسم، هنرمند برای نشان دادن آنچه که در ذهن پرورانده و قصد کشیدن آن را دارد از اشکال و طرح‌های هندسی استفاده می‌کند و این نقاشی‌ها چندان واقعی بنظر نمی‌رسند.

→اطلاعات بیشتر

فرنچ کانتری چیست؟

عناصر فرنچ کانتری عبارتند از: عتیقه جات، به کار بردن رنگ‌های آبی و زرد، طرح‌های گلدار و الهام گرفته شده از طبیعت، المان‌های طلاکاری شده، وسایلی که سبک روستایی دارند، تکه دورزی‌ها، آویزها، یراق‌دوزی و

→اطلاعات بیشتر

سورئالیسم

سورئالیست‌ها، اشیا و سوژه‌های آشنا و مانوس را به گونه ای در کنار هم قرار می‌دهند که تصاویر عجیب و غریب و اسرارآمیزی پدید آیند.

→اطلاعات بیشتر